יעוץ

היעוץ מהווה שלב מקדים לטיפול ואבחון. ההורים המגיעים ליעוץ הינם הורים אשר מתלבטים בשאלות שונות לגבי הטיפול הנחוץ לילד והמסגרת המתאימה לו.


יעוץ ממוקד מטרה

יעוץ זה מתאים להורים אשר מתלבטים בשאלות ספצפיות הנוגעות לילד, כמו האם להעביר מגן פרטי לגן מועצה, האם הילד בשל לעלות לכיתה א', האם הילד זקוק לטיפול רגשי או אולי רכיבה טיפולית.
היעוץ מורכב ממפגש בן שעתיים המתחלק לשני חלקים. בשעה הראשונה הפסיכולוג נפגש עם הילד (לעיתים בליווי ההורה) ובשעה השנייה פגישה עם ההורים. לאחר חשיבה משותפת הנוגעת בשאלה שנשאלה ולוקחת בחשבון את התכנים שעלו בשתי הפגישות, מקבלים ההורים סיכום והמלצות להמשך.

 

פגישת יעוץ והכוונה ראשונית

כאשר ההורים מבינים שיש קושי רגשי ושוקלים טיפול לילד, פעמים רבות עולה השאלה מהו הטיפול המתאים. האם טיפול פסיכולוגי, טיפול באומנות או אולי טיפול באמצעות בע"ח? לפעמים יש גם צרכים שונים. למשל הילד זקוק גם לטיפול רגשי וגם להוראה מתקנת, או ההורים לטיפול משפחתי והילד לטיפול רגשי.
פגישה זאת באה לעשות סדר, להסביר מהו התהליך הטיפולי, לייעץ מה האפשרויות המתאימות ולהתאים לא רק את הטיפול אלא גם את המטפל המתאים ביותר לילד שלכם.
בפגישה יושבים ההורים עם מנהלת המרכז, מספרים על הילד ועל המשפחה ומקבלים הכוונה. לאחר פגישת הייעוץ הם מופנים לטיפול המתאים.